![Beşiktaş’ın deplasman performansında korkutan düşüş](http://www.kirikhannethaber.com/wp-content/uploads/2018/09/besiktasin-deplasman-performansinda-korkutan-dusus-9f9e25fc10ae14e9c5dda21507c4e22a-790x420.jpg)
![reklam](https://haberv8.thewpdemo.com/wp-content/themes/theHaberV8/images/300x250.jpg)
Spor Toto Süper Lig’de Fenerbahçe ile deplasmanda 1-1 berabere kalan Beşiktaş, geçen sezondan bu yana dış sahadaki düşüşüne engel olamıyor.
Teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde 2015-2016 ve 2016-2017 sezonlarında elde edilen şampiyonluklarda deplasmandaki başarılı performansıyla dikkati çeken siyah-beyazlı ekip, son 2 sezonda bu başarının uzağında kaldı.
Beşiktaş, Güneş yönetimindeki ilk 2 sezonda oynanan 34 deplasman karşılaşmasında 21 galibiyet, 7 beraberlik ve 6 yenilgiyle 32 puan yitirdi. Tecrübeli teknik adamın görev yaptığı sonraki 2 sezonda 20 dış saha mücadelesinde 8 kez kazanabilen siyah-beyazlı takımın puan kaybı, 7 beraberlik ve 5 yenilgiyle şimdiden 29 puana ulaştı.