reklam
reklam
DOLAR 32,8354 % 0.07
EURO 35,1550 % -0.18
STERLIN 41,5493 % -0.32
FRANG 36,7615 % -0.16
ALTIN 2.463,00 % -1,07
BITCOIN 64.041,94 -1.09
reklam

MHP Kırıkhan İlçe Başkanı Hamza CİRNOOĞLU’ndan, MHP’nin 53. yıl Kutlama Mesajı

Yayınlanma Tarihi : Google News
MHP Kırıkhan İlçe Başkanı Hamza CİRNOOĞLU’ndan,  MHP’nin 53. yıl Kutlama Mesajı
reklam

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkhan İlçe Başkanı Hamza Cirnooğlu, Partisinin 53. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Cirnooğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;

‘Milliyetçi Hareket Partisi’nin 53. yıl, Türk milliyetçiliği davasının partileşme ve siyasette söz sahibi olma ihtiyacı olarak MHP’nin temeli 8-9 Şubat 1969’da atıldı.

Bu tarihte Adana’da yapılan büyük kurultayda Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi (CMKP), adını Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) olarak değiştirdi ve partinin genel başkanlığına Alparslan TÜRKEŞ getirildi.

Kurultaydan sonra toplanan ilk genel idare kurulunda da partinin ambleminin “üç hilal” olması kararlaştırıldı. MHP’nin Gençlik Kolları (Ülkü Ocakları) için de “hilal içinde kurt” amblemi

Cennet Mekan Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in 4 Nisan 1997’de,vefat etmesinin ardından 6 Temmuz 1997’de yapılan olağanüstü kurultayda;
Bilge Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ, MHP Genel Başkanlığına seçilmiştir

Liderimiz Sayın Devlet BAHÇELİ, Cumhur İttifakı ile dünyaya verdiği birlik beraberlik mesajıyla, terörle mücadeleden, dış politikaya kadar birçok alanda ortak beyanlarla hareket ederek Ülkemizi İstikrarlı bir şekilde 2023’e hazırlamıştır.

Partimizin Halkımıza karşı sorumlulukları vardır, bu sorumlulukları elimizdeki imkanlar müddetince yerine getiriyoruz.

Kırıkhan ilçemizde halkımız yerel yönetimde Kırıkhan Belediye Başkanı olarak; Mehmet BİLİR ve Murat SAKMAN olmak üzere, Partimize 2 defa yetki vermiştir.

Yine Halkımızın teveccühü ile Genel Seçimlerde ;
Mehmet ŞANDIR, Mehmet Necmettin AHRAZOĞLU ve Lütfi KAŞIKÇI olmak Üzere TBMM’sinde 3 defa Milletvekili göndererek partimizi ve teşkilatımızı onure etmiştir.

Bizler Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkhan İlçe Teşkilatı Olarak, Halkımızın Emrinde Olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; MHP’nin 53. Kuruluş Yıldönümünün, Partimize, Ülkemize ve Türk İslam Alemine Hayırlara Vesile Getirmesini Niyaz Ederim.”

reklam