reklam
reklam
DOLAR 30,9202 % 0
EURO 33,4276 % -0.13
STERLIN 39,1242 % -0.01
FRANG 35,0589 % -0.08
ALTIN 2.011,24 % -0,04
BITCOIN 1.634.325 0.723
reklam

KIRIKHAN’DA DEPREM SEMİNERLERİ BAŞLIYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
KIRIKHAN’DA DEPREM SEMİNERLERİ BAŞLIYOR
reklam


Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Hatay ve Kırıkhan’da da hissettiğimiz merkezi Elazığ Sivrice depremi sonrasında deprem tedbirleri ile ilgili belediyenin bütün birimlerini seferber etmişti.
Başkan Yavuz, Deprem öncesi, deprem anında ve deprem sonrası alınması gereken tedbirler ve yapılması gerekenler konusunda bütün ince ayrıntılarında ele alındığı ummalı bir çalışma başlatmıştı.
Bütün birimlerin 2 aydır çalışmaları aralıksız devam ediyor.
Yapılan çalışmalar kapsamında Kırıkhan’da 22 mahallede deprem anında toplanma merkezleri oluşturuldu. Gerekli broşür ve el ilanları hazırlanıp basım aşamasına geldi.
Bu çalışmalara ek olarak Başkan Yavuz’un talimatları, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü İle Plan Proje Müdürlüğü tarafından tertiplenen “DEPREM’de Ne Yapacağını Öğren Kİ, CANIN SAĞOLSUN” Temalı Seminerler tüm okullar da başlıyor.
İlk seminer 25 Şubat 2020 Salı günü Saat 10.00’da ANADOLU İMAM – HATİP LİSESİNDE başlayacak.
Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan YAVUZ; “ İnsan sağlığı ve hayatı bizler için çok önemlidir. Yaşadığımız merkezi Elazığ Sivrice depremi sonrası deprem uzmanları tarafından yapılan açıklamalarda Hatay ve dolayısıyla da Kırıkhan’ın da deprem riski taşıdığını beyan etmişlerdi.
Gerek şahsım gerekse Belediye olarak 2 aydır bütün birimlerimizle birlikte özveri ve gayretle deprem öncesi, deprem anında ve deprem sonrası yapılması konularında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 22 Mahallemiz de olası deprem anında toplanma merkezlerimizi belirlemiş bulunmaktayız. Duruma göre toplanma merkezi sayımızı arttırabilecek imkâna da sahibiz.
Ayrıca halkımızı bilinçlendirecek el broşürü ve kitapçıklarımız basım aşamasına gelmiştir.
Bütün bu hazırlıklarımızın yanı sıra öğrencilerimiz için bütün okullarımızda deprem bilinçlenmesi ile ilgili seminerlerimizin ilki 25 Şubat 2020 Salı günü Saat 10.00’da ANADOLU İMAM – HATİP LİSESİNDE başlayacak.” Dedi.

reklam