reklam
reklam
DOLAR 32,5202 % -0.09
EURO 34,8035 % -0.19
STERLIN 40,4868 % -0.09
FRANG 35,5889 % -0.31
ALTIN 2.422,02 % -0,33
BITCOIN 66.436,11 0.344
reklam

BAŞKAN YAVUZ; “YKS SINAVINA GİRECEK TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİM”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
BAŞKAN YAVUZ; “YKS SINAVINA GİRECEK TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİM”
reklam

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde öğrencilerimiz için en önemli noktalarından yapıla olan YKS sınavıyla ilgili yazılı bir mesaj yayınladı.

“Eğitim-Öğretim, ülkemizin geleceğine yön veren en önemli dinamiklerdir. Azim ve sabırla hazırlandığınız YKS sınavlarında,  sınav engel değil, basamak olacaktır.” diyen Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi;

“Sevgili öğrenciler; Ülkemizi, umut dolu yarınlara emin adımlarla taşıyacak geleceğimizin teminatı olan sizlersiniz. Yeni nesillerimizin sorumluluk bilinciyle, kendine güvenen, okuyan, araştıran, sorgulayan, bilginin, değerinin farkında olan bireyler olması en büyük temennimizdir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, hem kendi geleceklerini olumlu manada şekillendirmek hem de vatanımızın ve milletimizin geleceğine hizmet etmek amacıyla eğitim-öğretimde uzun, yorucu ve belli bir gayret içinde zamanla yarış içerisindedir. 

Bu yarışın önemli bir süreci de sene içinde yapılan eğitimin sınavlarla değerlendirilme sürecidir. Öğrencilerimiz bir yıl boyunca yaptıkları emeklerinin karşılığını bu sınavlarla alırlar ve girdikleri bu önemli sınavlar sonucunda hayatlarına yön verirler. Öğrencilerimizin girdikleri sınav sonucunda istedikleri fakültelere girmeleri aileleri kadar bizleri de oldukça mutlu kılmaktadır.

Bu yıl yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı ‘’YKS’ ’için milyonlarca üniversite adayı öğrencilerimiz heyecanlı bir bekleyiş içerisindedir. Üniversite hayaline kavuşmak isteyen bu öğrencilerimizin mesleğin ilk basamağı olan YKS sınavında iyi güzel bir YKS sonucu elde etmeleri için, aşırı endişeden uzak, kendilerine güvenlerinin tam olması gerekir. 

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 27- 28Haziran tarihlerinde üç oturum olarak uygulanacaktır.
YKS 1. Oturum; Temel Yeterlilik Testi (TYT)
Tarihi: 27 Haziran 2020 Cumartesi, Sınav Saati:10.15, Sınav Süresi:135 dakika
YKS 2.Oturum; Alan Yeterlilik Testi (AYT)
Tarihi: 28 Haziran 2020 (Pazar), Sınav Saati:10.15, Sınav  Süresi: 180 dakika.
(YKS). 3.Oturum Yabancı Dil Testi (YDT)
Tarihi: 28 Haziran 2020 (Pazar), Sınav Saati: 15.45, Sınav Süresi: 120 dakikadır. 

Tüm öğrencilerimize; Kalemi güçlü, moralleri yüksek, heyecan ve stresten uzak, hazırlık süreçleri boyunca harcadıkları emek ve çalışmalarının karşılığını alabilecekleri, istedikleri yüksek puanları elde ederek gönüllerindeki fakültelere girebilmeleri temennisiyle üstün başarılar dilerim. ”Dualarımız hep sizlerle olcaktır. NOT: Çocuklarımızın hayatlarını etkileyecek olan bu önemli sınav süresince (saat 09:00-18:00 arası) öğrencilerimizin dikkatlerini dağıtıcı ve rahatsız edici her türlü sese karşı halkımızın, özellikle araç ve motor sürücülerinin daha duyarlı hareket etmelerini önemle rica ederim.” Dedi.

reklam