reklam
reklam
DOLAR 31,5369 % 0.54
EURO 34,2557 % 0.62
STERLIN 40,0275 % 0.71
FRANG 35,6519 % 0.38
ALTIN 2.117,28 % 0,78
BITCOIN 2.071.705 5.088
reklam

BAŞKAN YAVUZ; “VATANDAŞLARIMIZIN DEVLETE AÇILAN İLK KAPISI MUHTARLARIMIZDIR”

Yayınlanma Tarihi : Google News
BAŞKAN YAVUZ; “VATANDAŞLARIMIZIN DEVLETE AÇILAN İLK KAPISI MUHTARLARIMIZDIR”
reklam

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, 19 Ekim Muhtarlar Günü ile ilgili yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

“Muhtarlık, fedakârlık ve sevgi gerektiren zor bir görevdir” diyen Başkan Yavuz yaptığı açıklamada; “Muhtarlarımız, seçildikleri görev yerlerinde halkımıza hizmet etme görevini büyük bir özveri ve meşakkatle yerine getirmektedirler.

Halkımızın teveccühü ile seçilerek, vatandaşlarımız ile yerel yönetimler arasında bir köprü vazifesi gören Muhtarlarımız, seçildiği mahalle veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil ederek, zaman mefhumu ve siyasi görüş gözetmeksizin halkımız ile devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmekte ve tüm halkımıza eşit olarak hizmet vermektedir.

Muhtarlarımız, mülki amirleri ve yerel yönetimleri ile mahallelerin gelişimi ve değişimi hususunda sorunlarını çözüme kavuşturmada bir çözüm ortağı olduğu gibi çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi de yerine getirmektedirler. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, hem sevinç hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetinde olarak, milletimizi ve devletimizi temsil etmektedir.

Demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlık teşkilatı, Türkiye coğrafyasında ilk defa 2.Mahmut döneminde 19 Ekim 1829 yılında kurulmuş ve çalışmaya başlamış olan ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturmaktadır. 

En kaliteli hizmetin, hızlı bir şekilde halkımıza ulaştırılmasında önemli bir mihenk taşı olan Muhtarlarımıza, Kırıkhan Belediyesi olarak hak ettiği değeri vererek, halka hizmet etmeleri yolunda tüm mahalle muhtarlarımızla diyalogumuzu sürdürmekte ve halkımızın ortak sorunlarını birlikte çözüme kavuşturmaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Halkımıza hizmet yolunda her zaman muhtarlarımızla birlikte yürüyeceğimizi bir kez daha tekrarlarken, demokrasimizin çekirdeği olan muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en içten duygularımla kutlar, tüm muhtarlarımıza aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluk dolu yaşam temennisiyle çalışmalarında başarılar dilerim.” Dedi.

 

reklam