reklam
reklam
DOLAR 32,5242 % -0.08
EURO 34,7990 % -0.21
STERLIN 40,4738 % -0.12
FRANG 35,5707 % -0.36
ALTIN 2.421,46 % -0,36
BITCOIN 66.569,30 0.869
reklam

BAKAN AKAR SINIRDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Yayınlanma Tarihi : Google News
BAKAN AKAR SINIRDA İNCELEMELERDE BULUNDU
reklam

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile Suriye sınırının sıfır noktasındaki birliklerdeki incelemeleri kapsamında 2’nci Ordu Taktik Komuta Yeri’ni de ziyaret etti.

Harekât Merkezi’ndeki harita üzerinde bölgedeki son duruma ilişkin detaylı brifing alan Bakan Akar mutabakatlar kapsamında İdlib’de görev yapan personelle telsizle görüştü. Sahadaki son durum ile arazi ve hava şartlarına ilişkin bilgi alan Bakan Akar, talimatlar verdi. Bakan Akar’ın talimatları üzerine bölgedeki birliklerin komutanları “Her zaman hazırız” dedi.

Bölgedeki Personel, Bakan Akar’a mutabakatlara aykırı olarak bölgede saldırılarını sürdüren rejim unsurlarının cami ve kiliseleri karargah olarak kullanmaya başladıklarına yönelik tespitleri aktardı. 

Bakan Akar, daha sonra Harekât Merkezi’ndeki personele hitabında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin tüm faaliyetlerini başarıyla tamamladığı belirterek, “Aynı başarıyı bu faaliyette göstereceğinize inanıyoruz” diye konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin asil milletine karşı sorumluluklarını eksiksiz, aksaksız yerine getirdiğini vurgulayan Bakan Akar, şunları söyledi:

“Şu anda yurt içinde ve yurt dışında Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman ve fedakar mensupları vatanı, milleti için elinden gelen gayreti gösterdi, göstermeye devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetlerimize, Mehmetçiğe güveniyor, başarılı olacağına inanıyoruz. Burada yaptığımız ülkemizin, hudutlarımızın güvenliğini sağlamak bakımından askeri bir iş ancak diğer taraftan da orada milyonlarca masum, mağdur insanın hayatını kurtarmak için elimizden gelen gayreti göstermek gibi insani bir iş de yapıyoruz. Yedi iklim, üç kıtada at koşturan atalarımız da aynı şekilde daima mazlumların, mağdurların yanında olmuştur, biz de aynı şekilde ister Suriye’de ister Irak’ta ister Libya’da masumların, mağdurların yanında olmaya devam edeceğiz.”

Vatanı ve milleti için canlarını feda eden şehitlere rahmet, yaralılara şifa dileyen Bakan Akar, “Hepinize kazasız, belasız hayırlı, başarılı görevler diliyorum” ifadesiyle sözlerini tamamladı.

reklam