reklam
reklam
DOLAR 31,5266 % 0.51
EURO 34,2630 % 0.64
STERLIN 40,0412 % 0.75
FRANG 35,6405 % 0.34
ALTIN 2.128,73 % 1,32
BITCOIN 2.104.443 7.178
reklam

YAYMAN ”BU GECE DUALARIMIZ MİLLETİMİZİN SAĞLIĞI VE DEVLETİMİZİN BEKASI İÇİN OLSUN”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
YAYMAN ”BU GECE DUALARIMIZ MİLLETİMİZİN SAĞLIĞI VE DEVLETİMİZİN BEKASI İÇİN OLSUN”
reklam

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Yayman, mesajında, Miraç Kandili’ne bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, miracın özünde her türlü kötülükten arınma, insanlığın yararına değerler üretme, fedakarlık, paylaşma, sorumluluk, zamanın önemini kavrama ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek, tertemiz bir kulluğa ve yüce mertebelere erişme olduğunu aktardı.

escort bostanci

Hazreti Muhammed’in hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç gecesinin, Müslümanların inanç dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Yayman, “Biz müminler için arınma ve tertemiz olarak Allah’a yönelme anlamına gelen Miraç Kandili rahmet ve lütuflarla doludur. Bu mübarek geceyi fırsat bilerek manevi açıdan en güzel şekilde değerlendirmemiz gerekir.” değerlendirmesinde bulundu.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle dünyanın zor bir dönemden geçtiğine de işaret eden Yayman, şunları kaydetti:”Devletimiz alınması gereken tüm tedbirleri almış, yapılması gereken her şeyi en ince detayıyla yapmaktadır. Bizlere düşen ise bu kararlara uymak ve dualarla bizler için mücadele edenlere destek olmaktır. Her türlü zorluğu birlik ve beraberlikle aştık. Miraç Kandili vesilesiyle bu birlik ve beraberliğimizi dualarla güçlendirmeliyiz. Böylesine mukaddes bir gecenin millet, ülke olarak kenetlenmeye, birlik, beraberlik, huzur ve kardeşlik içinde yaşamaya, aydınlık yarınlara el ele, kol kola ve omuz omuza hep birlikte yürümeye vesile olması en büyük arzumuz ve niyazımızdır. Ümit ediyoruz ki bu mübarek kandil gecesi insanımızın gönlünde bu yönde bir coşku oluşturacaktır.”

reklam