reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

YAVUZ; “İÇME SUYU KONUSUNDA TÜM YETKİ VE SORUMLULUK HATSU’YA AİTTİR.!”

Yayınlanma Tarihi : Google News
YAVUZ; “İÇME SUYU KONUSUNDA TÜM YETKİ VE SORUMLULUK HATSU’YA AİTTİR.!”
reklam

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz son aylarda Kırıkhan’da yaşanan içme suyu sorunları ilgili açıklamada bulundu.
Başkan YAVUZ yaptığı açıklamada; “Değerli hemşerilerim. Hatay genelinde olduğu gibi ilçemizde de uzun zamandır içme suyu sorunları yaşanmaktadır. Yaşanan içme suyu sorunları ile ilgili halkımız bizleri ve belediyemizi arayıp şikâyetlerini dile getirmektedir.
Elbette değerli halkımızın sorunlarına çözüm bulmak Belediyelerin ve biz Başkanlarının görevidir.
Ancak; “ Hepimizin de bildiği üzere 30 Mart 2014 yılında yapılan Mahalli idareler seçimlerinde Hatay, Büyükşehir Statüsü kazanmıştır. Ve 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi yasası gereği İçme suyu ve yanı sıra yağmur suyu ile Kanalizasyon gibi her türlü alt yapı sorumluluğu Hatay Su Ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU)’YA ve dolayısıyla Büyükşehir Belediyesine aittir.
Değerli vatandaşlarımızın su kesintileri ile ilgili her türlü istek, şikâyet ve taleplerini Hatay Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki HATSU Genel Müdürlüğü’ne bildirmeleri gerekmektedir.
Sizlerden gelen istek, şikâyet ve taleplerin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Hatay Büyükşehir Belediyesi ve HATSU Genel Müdürlüğü meclis toplantılarında Cumhur İttifakı Belediyeleri olarak takip edip vatandaşın içme suyu konusundaki mağduriyetinin giderilmesi yönünde gerekli takipler yapılacaktır.
Kırıkhan Belediyesi olarak bizlerde içme suyunun çözümü noktasında HATSU ile beraber istişare içerisinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Özel kuyuları da HATSU’YA verme noktasında da çalışmalarımız bulunmakta ve ayrıca yeni sondaj arama çalışmalarımızda devam etmektedir.” Dedi.

reklam