reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

KIRIKHAN’A DÖŞENECEK 36 KİLOMETRE SU ŞEBEKESİ NE OLDU.?

Yayınlanma Tarihi : Google News
KIRIKHAN’A DÖŞENECEK 36 KİLOMETRE SU ŞEBEKESİ NE OLDU.?
reklam

Kırıkhan Net Haber olarak Kırıkhan Halkı adına HATSU’YA soruyoruz;
2019 Yılında A.B’den Hibe yoluyla gelen 140 Milyon TL.’ ye rağmen; “Kırıkhan’a; 36 Kilometre uzunluğunda su şebekesi döşeme projesi ve bunun yanında 3300 metre terzi hattı döşenip 3000 ve 4000 metre küplük 2 adet su deposu yapılacaktı.? Bu Projeler ne oldu. Neden Hayata Geçmedi.?
Bütün Kamuoyunun da bildiği üzere, 2016 – 2017 Yıllarında Avrupa Birliğinden gelen hibe projeleri vardı. Dönemin HATSU Genel müdürü ve teknik ekipleri proje hazırlamışlardı. O dönem görev yapan Ak Parti Hatay Milletvekilleri ve Belediye Başkanlarının da desteği ile Hatay’a hizmet etmek için siyasi parti ayrımı yapmaksızın el ele verip destek olunmuştu.
140 Milyon TL.’Den Kırıkhan hariç 6 İlçe de hizmet alacaktı.
2016 Yılında AB’den gelen hibe projelerinin Kahramanmaraş, Gaziantep, Kayseri gibi komşu illerimiz bu projelerden faydalanmalarına rağmen ve ;
“2016 Yılında yapılan toplantıda çıkan sonuca göre; 06 Aralık 2019 Cuma günü Ankara’da iller bankası genel müdürlüğü tarafından 20 Milyon Euro yani 140 milyon TL’lik Avrupa Birliği hibesinin müjdesi verilmişti. Ve Projenin İhalesi 2020 Şubat ayında yapılacağı da açıklanmasına rağmen neden hala Kırıkhan’a döşenecek 36 Km. Su Şebekesi döşenmedi.
Kırıkhan Net Haber Olarak 2020 Yılının Ramazan Ayında dönemin HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali beyle bizzat telefonla görüşmüştük. Sayın Çaparali’nin telefonda aktardığı bilgilere göre 2020 Yılı Haziran ayında ihale yapılacak ve 2020 Yılı Temmuz sonu Ağustos Ayı Başlarında Su Şebekesi Döşeme Çalışmalarına Başlanacağı bilgisi verilmişti.
Ve 2021 Yılının Mart ayına girdik. Ne Kırıkhan’a döşenecek Su Şebekesinden ses var nede 140 Milyon TL.’nin nereye harcandığından.
Pandemi ile mücadele ettiğimiz bu dönemlerde eskimiş su şebekelerinden gelen suyun ne kadar sağlıklı olabileceği ise ayrı bir tartışma konusu.
Ayrıca Kırıkhan Belediyesi tarafından 73 Mahalleye yapılan asfalt ve parke yollar, eskimiş su şebekelerinin sebep olduğu patlaklar sebebiyle; “HATSU’NUN” patlayan yerlerin onarımından dolayı, otoban gibi yollar yerini adeta köstebek yuvasına çevirmiştir. Ve yapılan asfalt ve parke yolların maliyeti yine milyon Tl.’Leri bulmakta.
Sizce de yazık değil mi bu Milli servetlere.? Yazık değil mi Kırıkhan’ın güzel insanlarına.? Kırıkhan’a bunu mu reva görüyorsunuz.?
Kamuoyuna saygılarımızla…

reklam