reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Adil Dünya Vakfı’ndan evlat nöbetindeki ailelere ziyaret!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Adil Dünya Vakfı’ndan evlat nöbetindeki ailelere ziyaret!
reklam

Çocuklarının dağa kaçırıldığı iddiasıyla ailelerin HDP il binası önünde başlattığı evlat nöbeti 148’inci gününde devam derken,  kente gelen Adil Dünya Vakfı Genel Başkanı Nuh Akın, ailelere destek ziyaretinde bulundu.

Süleyman Özdemir / 3 Eylül 2019’da çocuklarının HDP aracılığıyla PKK tarafından dağa kaçırıldığını iddia eden Diyarbakır annelerinin HDP il binasının önündeki evlat nöbeti bin 148’inci gününde sürüyor. 2017 yılında kızı Bahar Karakuş’un HDP yandaşları tarafında dağa gönderildiğini ileri süren anne Fatma Karakuş, çocuğu gelene kadar evlat nöbetine devam edeceğini söyledi. 4 yıldır HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan anne Karakuş, “Kayseri’den buraya evlat nöbetine geldim. 6 yıldır yavrumun yolunu gözlüyorum. 2017 yılında Samsun’da kızım tıp fakültesinde okurken yanlış arkadaşlar edinmiş. O arkadaşların vasıtasıyla 6 yıl önce Samsun’dan kızım kaçırıldı. Yavrum her neredeysen, sesimi duyuyorsan çık gel, devletimize teslim ol. Tüm ailen senin yolunu gözlüyor. Sen gelene kadar ben buradan hiçbir yere gitmeyeceğim. Kızımı HDP’den istiyorum. Onlar götürdü, onlar getirsin. Bu annelerin yüreğini yakmasınlar. Bizi daha fazla üzmesinler. Ciğerlerimizi söküp almasınlar. Yavrularımızın geleceklerini ellerinden almasınlar. Onların önünde güzel bir hayat var. Yavrularımızı bu güzelliklerden mahrum etmesinler” dedi.

Sivil toplum kuruluşlarını destek çağrısı

Bu arada ailelere yönelik yapılan destek ziyaretleri her geçen gün artarak devam ediyor. Bu kapsamda Diyarbakır’a gelen Adil Dünya Vakfı Genel Başkanı Nuh Akın, ailelere destek ziyaretinde bulundu.  Diyarbakır Annelerinin seslerinin tüm dünyaya duyurulması hem vicdani hem milli hem dini bir bor olduğunu kaydeden Akın, tüm sivil toplum kuruluşlarını ailelere destek olmaya çağırdı. Akın şunları kaydetti;

“Müslüman Kürt evlatları okyanus ötesi şer projelerine kurban edilemez. Dinimiz bir, bayrağımız bir, kıblemiz bir, peygamberimiz bir, Allahımız bir bunca birlik varken ayrılık türküleri söyleyen terör örgütlerine fırsat verilmemelidir Adil Dünya Vakfı olarak birlik ve beraberliğimize kasteden PKK terör örgütü ve türevlerine karşı mazlum ve mağdur vatandaşlarımızın her daim yanında olduğumuzu belirterek bu tür karanlık odaklara karşı cansiperane mücadele kararlılığındayız.”

reklam