reklam
reklam
DOLAR 32,8809 % -0.02
EURO 35,2030 % -0.06
STERLIN 41,7133 % -0.11
FRANG 36,8001 % 0.04
ALTIN 2.448,34 % -0,09
BITCOIN 63.242,00 -1.798
reklam

HATAY’IN EN BÜYÜK KÜTÜPHANE VE KÜLTÜR MERKEZİ KIRIKHAN’A YAPILACAK

Yayınlanma Tarihi : Google News
HATAY’IN EN BÜYÜK KÜTÜPHANE VE KÜLTÜR MERKEZİ KIRIKHAN’A YAPILACAK
reklam
TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Krıkhan’a 6 dönüm arazi üzerine çok amaçlı Kütüphane yapılacağı müjdesini kamuoyuyla paylaştı.
TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman yaptığı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı yaptığı dönemde Hatay için kültür merkezi yapımı için girişimde bulunduğunu ancak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ve Türkiye’de uygulanan tasarruf tedbirleri sebebiyle ertelenen projenin artık hayata geçirileceğinin müjdesini verdi.
ÇOK FONKSİYONLU OLACAK
Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay’ın en kapsamlı ve en büyük kütüphanesinin Kırıkhan’a yapılacağını belirtti. Mimar Sinan Mahallesindeki 6 dönüm alan üzerine yapılacak Çok amaçlı Kütüphane’de konferans salonu, sergi alanı ve tiyatro salonları gibi sosyal aktivitelerin yapılacağı alanların bulunacağını aktardı. Tam anlamıyla bir kültür kompleksi ve külliye olacak. Yayman, buraların 7/24 açık, yaşayan mekanlar olacağını belirtti..
Çok amaçlı kültür merkezi ve Kütüphane’nin şehre ve vatandaşlara hayırlı olmasını dileyen Yayman, projelerin tamamlandığını ve yakın zamanda YİKOP tarafından ihaleye çıkartılacağını söyledi.
Yayman, tüm bu çalışmaların 15 ayda tamamlanmasının öngörüldüğünü, projenin YİKOP ile Kırıkhan Belediyesi arasında imzalanan protokole yapılacağını söylerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Mehmet Ersoy’a teşekkür etti..
Bir 6 kişi ve açık hava görseli olabilirBir 1 kişi ve açık hava görseli olabilir
reklam